گروه شرکتهای آزاد طب درمان با نام اولیه TTM در حدود 19 سال قبل تاسیس گردید و فعالیت خود را در زمینه واردات حلزونهای شنوایی کمپانی COCHLEAR NUCLEUS استرالیا به عنوان اولین و برترین کمپانی در زمینه ساخت پروتز حلزون شنوایی در دنیا آغاز نمود و تاکنون به عنوان نماینده رسمی این کمپانی فعالیت خود را در زمینه سرویس دهی به بیماران ادامه داده است.
با توجه به نیاز روزافزون بیماران به کاشت حلزون شنوایی، این شرکت با همکاری کمپانی کوخلیر انجام پروژه توسعه تهیه ایمپلنت شنوایی را در ایران تحت نظارت هیئت امنای صرفه جویی ارزی به عهده گرفت و زیر نظر این هیئت، ارائه خدمات و سرویس دهی خود به بیماران را تاکنون به بهترین نحو ممکن ادامه داده است و تعامل سازنده و دو طرفه ایی با متخصصین حوزه کاشت حلزون داشته است.
در حال حاضر بیش از 6500 تن از هموطنان عزیزمان با لطف و عنایت پروردگار و به یمن وجود ایمپلنت های شنوائی کمپانی کوخلیر توانسته اند از نعمت شنوائی برخوردار گردند، که خدمت به این عزیزان و ارائه سرویس به ایشان باعث افتخار این شرکت می باشد. از سوی دیگر همکاری نزدیک با اساتید و پیشگامان پروسه کاشت حلزون شنوائی و استفاده از تجارب آنان و همچنین در تماس بودن با مراکز علمی و پژوهشی دنیا جهت تبادل اطلاعات و به روز بودن شرکت و پرسنل آن به عنوان یکی از ویژگی های این شرکت می باشد، از جمله ویژگیهای این شرکت میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:
1- ارائه سرویس به بیش از 70 درصد بیمارانی که عمل کاشت حلزون شنوائی شده اند.
2- درار بودن بهترین ایمپلنتهای شنوائی دنیا از بزرگترین کمپانی تولید کننده کاشت حلزون شنوایی در جهان.
3- ارائه سرویس و خدمات به بیماران عزیز در کوتاه ترین زمان ممکن با در اختیار داشتن تیم مهندسی زبده و با تجربه.
4- همکاری بسیار نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به ویژه هیئت امناء ارزی و مراکز کاشت سراسر کشور.
5- همکاری بسیار نزدیک با بزرگان و پیشگامان این رشته در داخل کشور.
6- حمایتهای معنوی و مادی در جهت رشد و پیشرفت این رشته در کشور عزیزمان.
7- اعزام همه ساله افراد مختلف در این رشته به خارج از کشور (با نظر و هماهنگی وزارت بهداشت) برای حضور در سمینارها، کنگره ها و سمپوزیم های بین المللی به منظور ارتقای سطح علمی متخصصین مربوطه حوزه کاشت حلزون.
8- برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی و تحقیقی در داخل کشور با حضور اساتید داخلی و کارشناسان کمپانی.
و . . .

نظام سازمانی شرکت دارای بخشهای ذیل می باشد:
- امور مشتريان : بخشی که بیشترین ارتباط را از جانب شرکت با مراجعان دارد، پرسنل این بخش همواره با جدیت فراوان در حال ارائه خدمات به مراجعین و بیماران حضوری و تلفنی میباشند، اموری از قبیل هماهنگی بین بیماران و بخش فنی، دریافت سفارشات و ارسال آنان در اسرع وقت، هماهنگی امور مالی بیماران با شرکت، دریافت پیشنهادات، انتقادات، شکایات و تشویقات و انتقال آنان به مدیریت شرکت و... از جمله کارهای این بخش می باشد
- بخش مهندسي و فني : در بخش فنی شرکت چند تن از مهندسان صرفا برای بیماران کاشت فعال میباشند که از جمله زبده ترین و با تجربه ترین افراد در این رشته میباشند و همگی آنان با گذراندن پیشرفته ترین دوره های آموزشی و چندین سال تجربه، خدمت به بیماران و مراجعان این شرکت و دیگر مراکز کاشت را مایه مباهات خود میدانند.
- بخش مالي : تمامی امور مالی مربوط به بیماران و مراکز کاشت را به عهده دارد و همواره سعی نموده نهایت همکاری را با افراد کم بضاعت یا بی بضاعت بنماید و به گواه اکثر مراجعان، تا به امروز هیچ بیمار و خدمت گیرنده ای نبوده که به علت مشکلات مالی ، شرکت به ایشان سرویس نداده باشد.
- انبار : سفارشات بیماران و مراکز کاشت از امور مشتریان به انبار ارسال میگردد و پس از تکمیل و بسته بندی جهت تحویل یا ارسال آن توسط پست به واحد مرسولات تحویل میگردد تا در کمترین زمان ممکن به دست متقاضی برسد.
- بخش بازرگاني : در این بخش کلیه امور مربوط به ارتباط با کمپانی (COCHLEAR) مانند سفارشات، مکاتبات، ارسال و دریافت قطعات تعمیری، ثبت بیماران در سایت جهانی کمپانی و ارسال فرمهای ثبت بیماران، هاهنگی و ارتباط با هیئت امناء ارزی و وزارت بهداشت، اخذ مجوزهای لازم از سازمانهای مربوطه و . . . انجام می پذیرد.
- بخش روابط عمومي : تمامی امور مربوط به ارتباط با ادارات و سازمانهای غیر مرتبط با وزارت بهداشت، برگزاری کنگره ها و همایش های داخلی و خارجی، ارتباط با مراکز کاشت و کلینیک های شنوائی سنجی، تبلیغات، اعزام متخصصین به همایش ها و دوره های آموزشی و تحقیقاتی به عهده این بخش می باشد.
- مديريت : در شرکت سهند طب درمان مانند تمامی مجموعه ها مدیریت به عنوان ستون اصلی، مرکز تصمیم گیری و تعیین سیاست های شرکت می باشد، مدیریت شرکت سهند طب درمان به عنوان یک مجموعه خدماتی،همواره با مدیران ارشد قسمتهای مربوطه از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، هیئت امناء صرفه جوئی ارزی در معالجه بیماران، کمیته علمی کشور، کمیته کاشت کشوری و ... به جهت به روز بودن، تبادل نظر و همچنین پیروی و همگام شدن با هدفهای این بزرگوراران در ارتباط می باشد تا همگام با سیاستهای کلی سلامت در کشور حرکت کند، و علاوه بر این مدیریت مجموعه هدف اصلی خود را خدمت به بیماران و کمک به اعتلای سیستم کاشت در ایران قراداده و همواره با انتقال این تفکر به پرسنل خود سعی نموده تا به بهترین نحو باعث رضایتمندی همکاران و اساتید گرامی و مراجعین عزیز گردد، از جمله اموری که مدیریت بر آن نظارت مستقیم دارد میتوان به هماهنگی بین بخشهای مختلف شرکت، نظارت مستقیم و دائم بر امور مشتریان و پیگیری مسائل مربوط به آن اشاره کرد.

این شرکت همیشه معتقد است که حیات امروز آن مرهون خدمت رسانی به هموطنان گرامی می باشد و همواره در تلاش است تا به بهترین نحو در خدمت عزیزان باشد.